Projecte impulsat per:
Amb la col·laboració de:

Registre d'autoritat

Número de registre CANTIC: a10435888

Encapçalament acceptat

Estapé, Fabià, 1923-2012

Emprat per

Estapé, Fabián, 1923-2012

Estapé i Rodríguez, Fabià, 1923-2012

Estapé Rodríguez, Fabián, 1923-2012

Identificadors

uri: http://viaf.org/viaf/27079725

Data de naixement

  • 19230914

Data de mort

  • 20120131

Lloc de naixement

  • Portbou, Catalunya

Lloc de mort

  • Lleó, Castella i Lleó

Lloc de residència/seu

  • Barcelona, Catalunya

Camp d'activitat

  • Economia
  • Política

Afiliació

  • Universitat de Barcelona ,1954-2012
  • Universidad de Zaragoza
  • Club de Fútbol Barcelona ,1959-1961
  • Universitat de Barcelona. Rector ,1969-1970
  • Consejo Superior de la Hacienda Pública (Espanya) ,1974-
  • Universitat de Barcelona. Rector ,1974-1976
  • ENHER ,1977-
  • Universitat Pompeu Fabra ,1994-2002

Professió o ocupació

  • Catedràtics
  • Economistes
  • Polítics
  • Professors universitaris
  • Rectors d'universitat
  • Degà (Educació)

Llengua

  • català
  • castellà

Fonts

  • BC/A, 15 set. 2005 (enc.: Estapé, Fabià, 1923- )
  • GEC (en línia), 14 oct. 2009 (Fabià Estapé i Rodríguez; n. Portbou, Alt Empordà, 14 set. 1923; economista polític)
  • GEC (en línia), 2 febr. 2012 (Fabià Estapé i Rodríguez; m. Lleó, 31 gen. 2012)

L'Enciclopèdia (Enciclopèdia Catalana, SAU)

Viquipèdia

Dipòsit Digital de la Universitat de Barcelona

Informació relacionada

Altres visualitzacions

Format MARC | ISO 2709
| Bibliogràfics al CCUC
 Copyright @ 2008 Biblioteca de Catalunya | Contacta